Кривична за обид за убиство во спортска обложувалница во Скопје | Правдико

Правдико

   

Кривична за обид за убиство во спортска обложувалница во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 39-годишен скопјанец, со иницијали Х.Р.  поднесена е кривича пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид.

Од МВР информираат дека на 4 јануари, во спортска обложувалница на улицата„Втора Македонска Бригада“, по претходна вербална расправија и физичка пресметка, пријавениот од пиштол испукал неколку проектили кон Н.А. и Б.А. од Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико