Кривична за осуденик од штипскиот затвор бидејќи нудел поткуп на полицајци | Правдико

Правдико

   

Кривична за осуденик од штипскиот затвор бидејќи нудел поткуп на полицајци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Штип поднел кривична пријава против осуденик во штипскиот затвор, кој се товари дека на двајца полициски службеници им нудел поткуп, информира МВР.

zatvor-stip

Според полициските информации, 41-годишниот В.Е. од Кочани на 17 март оваа година, двапати на двајца полициски службеници им понудил сума од 50 евра за да му го вратат мобилниот телефон, кој претходно му бил одземен при личен претрес.

Полицајците го одбиле осуденикот, а случајот бил пријавен.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико