Кривична за препродавач на карти за Суперкупот | Правдико

Правдико

   

Кривична за препродавач на карти за Суперкупот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.И. (30) од село Черкези поради основано сомнение за сторено кривично дело недозволена трговија.

Откако претходно преку официјалната веб-страница на УЕФА, за износ од 60 Евра, уредно и законски купил четири влезници за фудбалскиот натпревар меѓу Реал Мадрид од Шпанија и Манчестер Јунајтед од Англија во рамки на УЕФА Супер купот, М.И. ги фотографирал и неовластено ги објавил за препродажба на интернет.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико