Кривична за прилепчанец кој со воздушна пушка погодил во глава свој сограѓанин | Правдико

Правдико

   

Кривична за прилепчанец кој со воздушна пушка погодил во глава свој сограѓанин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишник од овој град поради сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда.

Како што информираат од МВР, на 6 мај на улицата Беровска, во куќа на Н. А., пријавениот зел воздушна пушка и испукал и го погодил во главата Н. А. нанесувајќи му тешка телесна повреда.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико