Кривична за скопјанец кој обил џип „бмв“ | Правдико

Правдико

   

Кривична за скопјанец кој обил џип „бмв“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба.

Како што информираат од МВР, скопјанецот на 14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булеварот АСНОМ со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски ознаки, и одзел лаптоп и лични документи, со што стекнал противправна имотна корист од приближно 27.000 денари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико