Кривична за скопјанец кој преку „Фејсбук“ упатил закани до владини функционери | Правдико

Правдико

   

Кривична за скопјанец кој преку „Фејсбук“ упатил закани до владини функционери

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 34-годишен скопјанец, поради сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста.

Како што информираат од МВР, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, во текот на 29, 30 и 31 минатиот месец, објавил слики на високи претставници на Владата и лидер на политичка партија, проследени со коментари со заканувачки пораки.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико