Кривична за Струмичанец за прибавување податоци од скимер на банкомат | Правдико

Правдико

   

Кривична за Струмичанец за прибавување податоци од скимер на банкомат

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полиција од Струмица поднесе кривична пријава против Р.П. (28) од с. Владевци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „правење, набавување или отуѓување средства за фалсификување“.

18112016144051_web_bankomat-wide

Пријавениот, со намера да се стекне со противправна имотна корист, на 12.06.2015 година монтирал средство за прибавување на банкарски податоци за изработување на лажни платежни картички (скимер) на банкомат лоциран на бул. „Маршал Тито“.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико