Кривична за тинејџер од Виница поради продажба на дрога | Правдико

Правдико

   

Кривична за тинејџер од Виница поради продажба на дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 18-годишник од Виница поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

Како што информираат од МВР, на 13 ноември минатата година полицајци во Кочани извршиле претрес на жител на Виница и кај него пронашле марихуана, а тој им признал дека ја набавил од тинејџерот и негов сограѓанин.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико