Кривични пријави против двајца кичевци, претепале две лица со шипки | Правдико

Правдико

   

Кривични пријави против двајца кичевци, претепале две лица со шипки

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Kривична пријава против двајца жители на кичевското село Зајас за насилство. Тие претепале две лица исто така од Кичево, соопшти МВР.

Како што се наведува, Ш.Ј.(57) и Ш.Ј.(25), пред 4 дена во Кичево на раскрсницата помеѓу булевар Ослободување и улица Рудничк“, по претходна вербална расправија, физички ги нападнале Ф.А.(32) и Н.Б.(41), двајцата од Кичево, при што употребиле метални предмети.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико