Кривични пријави против двајца тетовци поради поседување дрога | Правдико

Правдико

   

Кривични пријави против двајца тетовци поради поседување дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава против Г.Е.(41) од Тетово и С.Ш од тетовското село Камењане, поради недозволено производство и продажба на дрога.

На 07.12.2017 година на улица „Илинденска“ во Тетово полициски службеници извршиле преглед над Г.Е., при што пронашле и одзеле кокаин.

На 27.10.2018 година во село Камењане полициски службеници извршиле претрес во домот на С.Ш., при што пронашле и одзеле марихуана.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико