Кривични пријави за четири крадци, одземеното вратено на сопствениците | Правдико

Правдико

   

Кривични пријави за четири крадци, одземеното вратено на сопствениците

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Тетово расчисти три тешки, една кражба и еден обид за кражба, a како осомничени за нивното извршување до Основното јавно обвинителство Тетово кривично ќе пријави четворица малолетници од Тетово и тетовските села Ларце, Добарце и Горно Седларце.

Четирите лица се сомничат дека во периодот од март до крајот на јуни годинава учествувале во извршувањето на овие кривични дела (имотни деликти), при што на различни места одземале разни производи. Поголемиот дел од одземените предмети се пронајдени и вратени на сопствениците.

Партнери на Правдико