Кривични за двајца скопски дилери кои продавале марихуана и амфетамини | Правдико

Правдико

   

Кривични за двајца скопски дилери кои продавале марихуана и амфетамини

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопската полиција во два одделни случаи поднесе кривични пријави против двајца дилери за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

Во првиот случај, при претрес на домот на 44-годишен скопјанец била пронајдена марихуана. Во вториот случај во станот на 30-годишник од Скопје биле пронајдени амфетамини, информираат од МВР.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико