Кривични за тројца тетовски тинејџери кои претепале татко и син | Правдико

Правдико

   

Кривични за тројца тетовски тинејџери кои претепале татко и син

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тетовската полиција поднесе кривични пријави против двајца тинејџери на возраст од 19 години и еден 18-годишник поради сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Како што информираат од МВР, на 22 месецов на тетовската улицата Димо Гавроски-Кара, по претходна расправија, пријавените физички нападнале 55-годишен тетовец и неговиот 23-годишен син, при што им нанеле телесни повреди.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико