Кромбег & Шуберт стана најголемиот работодавач во Македонија | Правдико

Правдико

   

Кромберг & Шуберт стана најголемиот работодавач во Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола неодамна го прослави вработувањето на повеќе од 6000 вработени, што е и најголемиот број на вработени во нашата држава и во целата Групација.

За таа цел, како и за запознавање на околината со дејноста на оваа компанија, вработените во КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола изработија видео запис во кој ја опишуваат атмосферата во оваа компанија како на работното место така и надвор од него.

Погледнете и уживајте!

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико