КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ заедно со The Hounds во Прилеп | Правдико

Правдико

   

КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ заедно со The Hounds во Прилеп

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Германската компанија за изработка на кабли Кромберг & Шуберт организира една поинаква презентација на условите и бенефитите за работа во нивната фабрика во индустриската зона „Жабени.“

Еве што сакаат да им порачаат на прилепчани и сите заинтересирани што сакаат да го посетат овој настан:

„Компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола заедно со The Hounds организира заедничко дружење во Прилеп во Домот на културата „Марко Цепенков“. Целта на ова дружење е на еден интересен и забавен начин да ги запознаат сите заинтересирани со условите за работа кои ги нуди компанијата кои заедно ќе уживаат со песните од групата The Hounds. Ги покануваме сите заинтересирани да нѝ се придружат на коктел забавата на 1ви Декември во 12:00 часот. 1ви Декември, 12:00 часот, мала сала во „Марко Цепенков“ – Прилеп. КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ и The Hounds. Не пропуштајте!“

Препорачуваме

Партнери на Правдико