КроШу сè поблиску до вашата општина! | Правдико

Правдико

   

КроШу сè поблиску до вашата општина!

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Компанијата Кромберг & Шуберт Македонија Бт ДООЕЛ – подружница КШМК-Ил Илинден со интерактивна работилница во повеќе општини во наредниот период.

Сите заинтересирани ќе имаат можност да се запознаат со работата на компанијата која веќе 10 години е најголемиот работодавач во Македонија и регионот.

Оние кои сакаат може одблиску да се придружат на нивната работилница, да видат каков е принципот на работа и да добијат информации за компанијата и отворените работни позиции.

КроШу караванот во наредните денови во посета на следните општини:

30.08.2022 Вторник од 10:00 до 13:30 часот – Оштина Куманово (Плоштад „Нова Југославија“)

31.08.2022 Среда од 10:00 до 13:30 часот – Општина Велес (Плоштад кај Основен суд)

01.09.2022 Четврток од 10:00 до 13:30 часот – Населба Аеродром (парк кај „Авионче“)

Препорачуваме

Партнери на Правдико