Куќен притвор за битолскиот градоначалник Талевски | Правдико

Правдико

   

Куќен притвор за битолскиот градоначалник Талевски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По жалбите на специјалното јавно обвинителство кривичниот совет му одреди куќен притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талевски.

vlado

Тој не смее да го напушти домот, а неговото присуствои ќе го проверуваат полицајци од битолската полиција. Талевски беше првоосомничен во случајот „Транспортер“. СЈО бараше притвор, а неговите адвокати слобода по што и двете странки ја обжалија првичната одлука со која му беше одземен пасошот.

Доцна попладневно кривичниот совет ја соопшти новата одлука куќен притвор за Талевски.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико