Кумановец криел марихуана во салон за мебел | Правдико

Правдико

   

Кумановец криел марихуана во салон за мебел

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против триесет и тригодишно лице со иницијали И.Б. од Куманово поднесена е кривична пријави поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Дрогата била пронајдена во салон за мебел на улицата Карл Маркс во Куманово, сопственост на зетот на пријавениот. По претресот во магацинскиот простор, полициските службеници пронашле и одзеле 831,2 грам марихуана и дигитална вага, кои пријавениот неовластено ги набавил од непознато лице и ги чувал во салонот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико