Куманово: Момче претепано со секира во механичарска работилница | Правдико

Правдико

   

Куманово: Момче претепано со секира во механичарска работилница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесетгодишно момче вчера било претепано со секира во механичарска работилница.

Според информациите на МВР, вчера, во 16 и 30 часот, во механичарска работилница на ул. „Христијан Карпош“ во Куманово лицата Б.С. од село Ропаљце, А.Д. од село Черкезе и уште две непознати лица извршиле насилство над М.С. (20) од Куманово.

Тие го удирале во пределот на грбот со рачка од секира, при што му нанеле телесни повреди.

Полицијата ги утврдува причините за нападот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико