Лажирале сообраќајка за да добијат осигурување од 10 000 евра | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Лажирале сообраќајка за да добијат осигурување од 10 000 евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

policija-skopje1-540x320Четворица сакале да наплатат 10.000 евра од осигурителна компанија лажирајќи сообраќајна несреќа, но биле откриени и против нив е поднесена кривична пријава.

Полицијата против Б.М. (52) од Тетово, Н.С. (44) од селото Орашје, Х.О.(27) од селото Озмориште и Б.И. (42) од Скопје поднела кривична пријава за осигурителна измама. Истрагата утврдила дека Б.М. во 2010 година пријавил наводна сообраќајна несреќа меѓу автомобил „бмв“ управувано од Н.С. и уште еден автомобил „бмв“ со чешки национални ознаки управувано од Х.О.

По ова Б.И. доставил барање до приватната агенција „Веритас ДЦ“ од Скопје и во изготвеното вештачње навел оштетно осигурување во износ од 644.858 денари.

Откако осигурителната компанија се посомневале на вештачењето побарале повторно вештачење од страна на Бирото за судски вештачења, од кое е утврдено дека оштетувањето на двата автомобили не настанале во сообраќајна несреќа.

Извор: Дневник

Препорачуваме

Партнери на Правдико