Лидерите на партиите денеска ќе се договараат дали ќе ги продолжат преговорите | Правдико

Правдико

   

Лидерите на партиите денеска ќе се договараат дали ќе ги продолжат преговорите

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Средба на лидерите на четирите најголеми партии во Македонија ќе се одржи денеска во Клубот на пратеници, во 13.30 часот, заедно со амбасадорите на Европската унија и на САД во земјава, Аиво Орав и Џес Бејли.

dzes-bejli-i-aivo-orav

Евроамбасадорот Орав ќе го презентира извештајот подготвен од експертската група ангажирана од Европската комисија, а потоа треба да се утврди дали постои простор за преговорите да продолжат.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико