Лишено од слобода лице кое се барало со потерница за издржување 5 годишна казна затвор | Правдико

Правдико

   

Лишено од слобода лице кое се барало со потерница за издржување 5 годишна казна затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 26.08.2020 во 12,30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода при СВР Скопје на ул.“Владимир Назор“ бил лишен од слобода Е.Б.(21) од Скопје затоа што се барал по потерница за издржување на казна затвор во траење од пет години по наредба од Основен кривичен суд Скопје за сторено кривично дело “разбојништво“. Тој бил спроведен во КПУ Затвор Идризово.

Препорачуваме

Партнери на Правдико