Лукаревска: Од 1 јуни барања за државна помош за мајската плата | Правдико

Правдико

   

Лукаревска: Од 1 јуни барања за државна помош за мајската плата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, објави дека исплатата на државната помош за плати на засегнатите дејности од корона-кризата успешно се реализира за месец април и дека од 1 јуни почнува поднесувањето на барањата за месец мај.

„Успешно ја реализираме Мерката за финансиската поддршка за исплата на плати за месец април 2020 година. Од 1 јуни започнува поднесувањето на Барања за финансиска поддршка за исплата на платите за месец мај, а ние сме подготвени за прием и обработка истите“, објави Лукаревска на својот официјален Фејсбук профил.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико