Љупчо Палевски приведен во Белград, сакал да замине во Русија | Правдико

Правдико

   

Љупчо Палевски приведен во Белград, сакал да замине во Русија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Белград е уапсен бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо. Според тековните информации, апсењето се случило вчера кога Палевски сакал да се качи во авион и да отпатува за Москва.

Палевски бил приведен од страна на српската полиција по потерница распишана од Хрватска и во моментов е во притвор.

Бизнисменот има кривична пријава затоа што во април на настан во Прилеп преку мегафон пушташе „бомби“.

Засега нема информации од нашите институции за апсењето на Палевски во Белград.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико