Македонската полиција уапсила Косовец по барање на Интерпол | Правдико

Правдико

   

Македонската полиција уапсила Косовец по барање на Интерпол

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По барање на Интерпол од Сојузна Република Германија, македонската полиција од слобода го лишила 29-годишниот Г.И. (29) од Косово.

Како што истакнуваат од МВР, тој бил фатен на граничниот премин Долно Блаце вчера околу 8 часот наутро, по што бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико