Македонските полицајци ќе добијат летни панталони | Правдико

Правдико

   

Македонските полицајци ќе добијат летни панталони

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерство за внатрешни работи на РМ распиша оглас за набавка на летни панталони за припадниците на полицијата.

72857ec0-ff17-4ba7-94b5-2d81754f2e52-uniformi

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 8.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот за јавна набавка е најниската цена.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико