Малолетен скопјанец извршил полов напад врз 14-годишно девојче | Правдико

Правдико

   

Малолетен скопјанец извршил полов напад врз 14-годишно девојче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи – Скопје поднесе кривична пријава против 17-годишно лице од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Како што соопштија од МВР, на 13.6.2017 година, околу 15 часот, во дворот на оштетената, пријавениот, откако се уверил дека нема никој во дворот, ја повикал и почнал да ја допира по телото, по што се обидел да изврши полови дејства над неа.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико