Малолетни лица предизвикале експлозија во основно училиште | Правдико

Правдико

   

Малолетни лица предизвикале експлозија во основно училиште

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе известување против две малолетни лица од Охрид на возраст од 13 и 14 години за сторено кривично дело предизвикување општа опасност кога во дворот на основното училиште „Григор Прличев“ биле забележани како претураат непозната течност, по што се слушнала силна експлозија.

Исто така, 13-годишното лице ноќта помеѓу 11.11. и 12.11.2017 година во Охрид фрлило две пластични шишиња во дворно место зад зграда, при што настанале две последователни експлозии.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико