Малолетник физички нападнал полицаец во Битола | Правдико

Правдико

   

Малолетник физички нападнал полицаец во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 04.04.2018 година во 15,50 часот во Скопје во стан сопственост на Е.Б.(55) од Битола,  додека полициски службеници вршеле претрес во стан и други простории, 17 годишно лице од Битола,  кое во моментот било во станот, физички нападнало полициски службеник. Лицето е лишено од ослобода и се работи на расчистување на случајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико