Малолетник од Сарај прободен со нож од свој соученик | Правдико

Правдико

   

Малолетник од Сарај прободен со нож од свој соученик

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопјанец во попладневните часови на 29 октомври во полиција пријавил дека неговиот малолетен син бил прoбоден со нож.

Според пријавата, инцидентот се случил во село Сарај, при што малолетникот бил повреден со нож во пределот на левата нога од свој соученик од скопското село Глумово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико