Малолетник прободен со нож во расправија во Чаир | Правдико

Правдико

   

Малолетник прободен со нож во расправија во Чаир

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден 16-годишник од Скопје.

Според пријавеното во СВР Скопје, на фонтана парк во населбата Чаир, по претходна расправија со две лица, од едното од нив бил прободен со нож.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико