Малолетник силувал малолетничка во Струмица | Правдико

Правдико

   

Малолетник силувал малолетничка во Струмица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во полициската станица во Струмица било пријавено дека седумнаесетгодишен малолетник силувал 14-годишно девојче.

Од полицијата велат дека по пријавениот настан од страна на СВР Струмица, во координација со ОЈО се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико