Малолетници нападнати од група врсници | Правдико

Правдико

   

Малолетници нападнати од група врсници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во полициската станица во Центар вчера во 22.00 часот, двајца малолетници (на петнаесет и шеснаесет годишна возраст) од Скопје пријавиле дека истиот ден околу 19.25 часот на паркинг простор на бул.„К.Ј-Питу“ без повод и причина биле физички нападнати од група од околу 10 непознати малолетни лица-соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико