Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач | Правдико

Правдико

   

Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП со бр. 57 на улицата Александар Урдаревски, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико