Маричиќ попладневно на средба со Хан во Брисел | Правдико

Правдико

   

Маричиќ попладневно на средба со Хан во Брисел

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерот за правда Бојан Маричиќ со средби со европратеници и комесарот Јоханес Хан ја продолжува неколку дневната работна посета на Брисел. На тема реформи во правосудството, владеењето на правото и европските интеграции на земјата, министерот ќе разговара со хрватската европратеничка Желјана Зовко.

Попладнево Маричиќ во Европската комисија ќе има и работен состанок со еврокомесарот за финансии Јоханес Јан.

Во текот на денот превидена е средба на министерот за правда со претставници на дијаспората на која ќе се разговара за пописот и потребата сите нашинци во странство масовно да се попишуваат и на тој начин директно да придонесат во развојот на државата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико