Марихуана и амфетамин пронајдени при претрес на 28-годишен скопјанец | Правдико

Правдико

   

Марихуана и амфетамин пронајдени при претрес на 28-годишен скопјанец

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Единица за недозволена трговија при секторот за внатрешни работи во Скопје  поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје против 28-годишен скопјанец со иницијали М.Г.

Скопјанецот заработил кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик, велат од МВР.

Како што посочија од полицијата, при претрес на пријавениот пронајдени биле марихуана и амфетамин.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико