Марко Зврлевски веќе не е претседател на Здружението на јавни обвинители | Правдико

Правдико

   

Марко Зврлевски веќе не е претседател на Здружението на јавни обвинители

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

marko-zvrlevski-d-andonovskergv35ty45y45

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на промена – претседател и измена и дополнување на Статутот на Здружението на јавни обвинители донесе решение со кое на местото на Марко Зврлевски на претседателското место на здружението е впишана Спасенка Андонова.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико