Маскирани лица со огнено оружје ограбиле обложувалница во Скопје | Правдико

Правдико

   

Маскирани лица со огнено оружје ограбиле обложувалница во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 09.01.2017 година околу 19,19 часот во Скопје на ул.„Тале Христов“ поточно во спортската обложувалница „Спорт Лајф“, две непознати лица маскирани и вооружени со огнено оружје-пиштоли, извршиле разбојништво над еден вработен при што одзеле околу 19.000 денари, а потоа го напуштиле местото на настанот.

policija-mvr-oblozuvalnica

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико