Маскирано лице одзело 100.000 денари од казино на „Партизанска“ | Правдико

Правдико

   

Маскирано лице одзело 100.000 денари од казино на „Партизанска“

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Маскирано лице одзело 100.000 денари од казино на „Партизански одреди“.

Грабежот се случил неколку минути пред 5 часот кога лицето ѝ се заканило со пиштол на вработената и ѝ ги зело парите.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико