Маж физички нападнал докторка во Кочани, не бил задоволен од третманот | Правдико

Правдико

   

Маж физички нападнал докторка во Кочани, не бил задоволен од третманот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Докторка била физички нападната во Медицинскиот центар во Кочани на интерното одделение.

Нападот го извршил 54-годишен маж, кој влегол во канцеларијата и незадоволен од третманот на мајка му на одделението ја фатил докторката со рацете за вратот, а во понатамошната намера бил спречен од лице од Кочани.

Лицето е лишено од слобода и приведено во полициска станица. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико