Маж се разнесе со бомба на игралиште во Белгија | Правдико

Правдико

   

Маж се разнесе со бомба на игралиште во Белгија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Mаж се разнесе со експлозивна направа на фудбалско игралиште во градот Вервиер, Белгија.

На локацијата има голем број полициски единици и целата област е евакуирана.

Засега не е идентификуван човекот што се разнесе со бомба, но се претпоставува дека станува збор за воен ветеран кој живеел во областа Стембер во Вервиер.

Истрагата е во тек, а локалните власти објавија дека не се сомневаат во тероризам.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико