Мерцедес удри во петгодишно дете во Сарај | Правдико

Правдико

   

Мерцедес удри во петгодишно дете во Сарај

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Петгодишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосницата со улицата 20 во скопски Сарај.

Според информациите од МВР, 25-годишниот Д.Љ. од струшкото село Делогожди со автомобил мерцедес удрил во петгодишното момче од скопско Долно Свиларе.

Детето итно е пренесено во Ургентниот центар во Скопје. Констатирани му се тешки повреди од ударот и задржано е на Клиниката за детска хирургија.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико