Месечниот извештај за состојбата со човековите права во РМ | Правдико

Правдико

   

Месечниот извештај за состојбата со човековите права во РМ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

helsinski1Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за јануари 2015 година ги опфаќа темите:

Простести на студентскиот и професорскиот пленум, Обвинителството не препознава тортура, Случај Тамара Димовска, Случај Tомислав Кежаровски, Слобода на изразување и говор на омраза.
Месечниот извештај можете да го преземете на следниов линк

Препорачуваме

Партнери на Правдико