Meтодија Ристоски избран за претседател на Нотарската комора | Правдико

Правдико

   

Meтодија Ристоски избран за претседател на Нотарската комора

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Нотарот Методија Ристоски е избран за претседател на Нотарската комора на Република Северна Македонија за мандатниот период 2020 – 2023.

Изборот беше спроведен на 4 јули на редовното изборно Собрание на Нотарската комора.

Во рамките на состанокот извршен беше и избор на членови на органите на Комората за претстојниот мандатен период.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико