Мигранти од Пакистан, Бангладеш и од Сирија затекнати во возило на паркинг | Правдико

Правдико

   

Мигранти од Пакистан, Бангладеш и од Сирија затекнати во возило на паркинг

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, на паркинг од угостителски објект, на магистралниот пат Гевгелија – Демир Капија, во патничко возило „фолксваген пасат“, со кавадаречки регистарски ознаки, биле пронајдени девет лица мигранти од Пакистан, Бангладеш и од Сирија.

Од полицијата известуваат дека за настанот е известен јавен обвинител.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Валандово.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико