Мијалков: Не сум виновен | Правдико

Правдико

   

Мијалков: Не сум виновен

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинетиот ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков, рече дека го разбрал обвинението, но дека не се чувствува виновен.

„Не сум виновен“, рече Мијалков во судницата, а истото го изјавија и Небојша Стајковиќ и Тони Јакимовски.

Рекоа дека разбрале за што се обвинети, но дека не се чувствуваат виновни. Обвинителот од СЈО, Артан Ајро, го даде воведниот говор за обвинението за случајот „Трезор”.

Ова е прво изјаснување на Мијалков за признание на вина за случаите за кои го обвинува СЈО.

Воведни говори даваат адвокатите на обвинетите.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико