МВР демантира дека во Македонија влегол голем конвој на КФОР | Правдико

Правдико

   

МВР демантира дека во Македонија влегол голем конвој на КФОР

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

МВР демантира дека голем конвој на КФОР утрово влегол во Македонија на граничниот премин Блаце.

Од Министерството за внатрешни работи за Макфакс, велат дека во временскиот период од петти мај до деветти мај е забележана зголемена фреквенција на возила на португалскиот контингент на КФОР.

Од полицијата велат дека имаат најави дека таков зголемен сообрќај т.е. зголемено движење се очекува и во следните два дена.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико