МВР: Девојчето од Домот „25 Мај“ не било силувано, мажот се самозадоволувал пред него | Правдико

Правдико

   

МВР: Девојчето од Домот „25 Мај“ не било силувано, мажот се самозадоволувал пред него

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Девојчето од Домот „25 Мај“ не било силувано. Мажот кој го намалил девојчето во возилото во Струга се задоволувал пред него и против него е поднесена кривична пријава, соопшти МВР.

На 23 минатиот месец 14-годишна штитеничка од Домот за згрижување на деца и млади со социјални проблеми и нарушено поведение „25 Мај“ од Скопје, пријави во полиција во Струга дека истиот ден околу 16 часот непознато лице ја силувало близина на село Калишта.

Од МВР велат дека врз основа на гинеколошоките наоди направени врз девојчето, не се најдени траги од насилен сексуален однос.

По преземените мерки и активности, додаваат од таму, Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против непознат сторител поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување на полови страсти пред друг“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико