МВР: Нема никакви безбедносни ризици, граѓаните да не подлегнуваат на подметнувања | Правдико

Правдико

   

МВР: Нема никакви безбедносни ризици, граѓаните да не подлегнуваат на подметнувања

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mvr-618x3601Министерството за внатрешни работи демантира дека испратило било каква информација за безбедносна проценка  или побарало административците денеска порано да ги напуштат работните места. Во министерствата и јавните претпријатија се прошири дезинформација дека наводно МВР побарало граѓаните порано да си заминат од работните места, што е класична невистина. Апелираме до граѓаните да не подлегнуваат на ваквите лаги.

Препорачуваме

Партнери на Правдико