МВР: Претрес во Кичево, пронајдена дрога | Правдико

Правдико

   

МВР: Претрес во Кичево, пронајдена дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 02.11.2020 во Кичево, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево ја лишиле од слобода М.Т.(22) од  Кичево. При претрес во нејзиниот дом во Кичево, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле кафеава прашкаста матгерија, повеќе шишенца со непозната течност, марихуана и други предмети.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Партнери на Правдико